O značke

Počiatky tejto tradičnej rodinnej talianskej značky sa datujú až do roku 1974. Kým najstarší z trojice bratov, Marino, sa vďaka svojmu talentu a usilovnosť stal o dva roky skôr, v roku 1972 profesionálnom Majstrom sveta a vyhral tiež niekoľko etáp na všetkých troch grand tours pretekoch , najmladší Alcide Basso, začal v tomto roku vo svojej garáži stavať rámy cestných bicyklov. Celá rodina mala vrelý vzťah k cyklistickému športu a Alcide bol zručným mechanikom u profesionálnych tímov svojho brata a tiež sám vášnivým cyklistom. Preto bol úspešný a už v roku 1976 otvoril obchod a ihneď rok potom, formálne založil z dopomocou svojich dvoch bratov značku Basso bikes.

Spoločnosť stále sídli na severe Talianska, kúsok za Vicenza v malej dedine Dueville. Má obrovské skúsenosti s výrobou oceľových rámov, Alcide spolupracoval s výrobcami rámových trubiek a inžinierov tak, aby vyladil svoje pretekárske rámy do toho najmenšieho detailu. Počas 90. rokov sa spoločnosť začala zaoberať výrobou titánových rámov, potom hliníkových a potom už tými z čierneho zlata - karbónu.

Alcide sa naplno venoval práci a experimentom s týmito materiálmi, aby im čo najlepšie porozumel. Pre kolesá, ktoré hrdo nesú moje meno, hovorí hrdo zakladateľ, používam len tie najlepšie dostupné materiály, odvodené hlavne z materiálov leteckého priemyslu. Sú však vytvorené a navrhnuté špecificky pre potreby cyklistiky. Sila poháňajúci značku neustále dopredu, neustále vytvárať nové technologické riešenia a inovácie, vychádza z tradície talianskej cestnej cyklistiky a rámovacie školy. Posadnutosť každým detailom a nezameniteľným talianskym dizajnom je priamo hmatateľná.

S týmito základnými princípmi je vytvorená celá kolekcia bicyklov Basso, všetky sú schopné podať výnimočný výkon a umožniť Vám maximálny možný pôžitok z jazdy.