Technológia BASSO

Technologické riešenie Basso

WIND SHAPE

aerodynamické tvarovanie rámových trubiek, pre maximálny výkon a maximálnu rýchlosť vďaka nízkemu odporu vzduchu.

TAPERED HEADSET

hlavové zloženie a vidlica s ložiskami 1-1 / 8 "a 1.5" pre ešte vyššiu tuhosť a lepšiu ovládateľnosť vo všetkých jazdných situáciách.

CARBON TECH

používané sú karbónové pláty s vláknami orientovanými na 0 °, 22 ° a 45 °. A to 3 typov 1K, 3K a UD, tie sú špecificky a starostlivo kladené na zabezpečenie tých najlepších možných vlastností celku.

DOUBLE FIT

rám bicykla designovaný pre použitie s mechanickou i elektronickou sadou.

UCI APPROVED

rám je certifikovaný federáciou UCI.

ALLOY FREE

iba karbónový monocoque rám bez akýchkoľvek hliníkových spevňujúcich častí.

BLADE FRONT

polointegrovane, elegantné a špecifické riešenie hlavové partie. Využitie vlastného predstavca Basso a hlavového zloženia pre výkon a nevtieravý vzhľad.

3B VIBRATION DAMPENING

upínací systém sedlovky je kompletne ukrytý v ráme bicykla. Toto patentované riešenie, je nielen elegantne, ale aj technicky výhodné a inovatívne. Sedlovka je uchytená hneď tromi skrutkami čo zaisťuje pevné a isté spojenie, gumená vložka navyše efektívne tlmí vibrácie prichádzajúce od zadného kolesa k jazdcovi.

COMFORT KIT

riešenie umožňujúce každému jazdcovi jednoduchú a elegantnú úpravu pozície na svojom bicykli BASSO, a to pri zachovaní tuhosti a ostatných vlastností rámu. Pridaním comfort kitu sa pozície zdvihne o 2cm. Tento kit je k rámu Diamante SV dodávaný.

EGG SHELL PAINT

špeciálna technológia lakovania rámu, nová vo svete cyklistického priemyslu, ktorú môžete uvidieť iba na rámoch bicyklov Basso. Tato technológia je známa v iných odvetviach, nikdy ale nebola aplikovaná v športovom segmente. Táto technológia je časovo náročná a kladie vysoké požiadavky na manuálnu zručnosť, rám musí byť perfektne pripravený pred nanášaním jednotlivých vrstiev, výsledkom je však dokonalý rám. Vrstva farby je na povrchu tvrdá a rám je tak odolnejší voči poškriabaniu a opotrebovaniu, tiež je ľahšie jeho čistenie.